Princess Bee-Bot

Hlavním cílem projektu bylo využití robotické včelky Bee-Bot ve vzdělávání předškoláků v rámci mezinárodní spolupráce. Našimi projektovými partnery byly předškoláci ze Slovenska, Chorvatska a Estonska. Pomocí práce s robotickou včelkou Bee-Bot jsme rozvíjeli nejen logické myšlení a základy k programování, vyjadřování, smysl pro spolupráci, ale i jemnou a hrubou motoriku a další kompetence.
Projekt byl ale především zábavný. Spolu s partnery jsme komunikovali hlavně pomocí videa a fotografií a plnili jsme jednoduché úkoly – včelku jsme převlékli do vyrobeného princeznovského kostýmu, její pomocí vytvořili pohádku, naučili ji kreslit a tancovat.
Projekt splnil svůj účel – děti se atraktivní formou seznámily se základy jednoduchého programování a tuto moderní hračku si zamilovaly a běžně ji užívají ve volné hře v mateřské škole.