PODZIMNÍ SETKÁNÍ - 11. ŘÍJNA 2023

Jednou z prvních aktivit bylo společné dopoledne předškoláků ze třídy Medvědů a třeťáků z 2. základní školy. Cílem bylo propojení obsahu vzdělávání, a to na téma podzim, konkrétně podzimní plody.

Setkání dětí a pedagogů proběhlo na zahradě družiny 2. základní školy. Třeťáci zde pro školkové děti připravili několik stanovišť, kde předškoláci poznávali různé podzimní plody, přiřazovali je k příslušným stromům, počítali, kreslily, řadili kaštany podle počtu, skládali obrázky do celku, hráli pexeso a šiškami se trefovali na cíl. Všechny tyto aktivity probíhaly v duchu spolupráce a vzájemné podpory.

Podařilo se skvěle nejenom propojit znalosti dětí, velmi významným a úžasným aspektem bylo vzájemné učení a učení se vlastním prožitkem. Velmi cenné bylo přirozené navázaní kontaktů mezi dětmi předškolními i školáky, provázání jejich vlastních znalostí a i zkušeností jiných a také učení se od druhých. Úžasné bylo pozorovat to, jak starší děti dokáží zcela přirozeně podpořit a motivovat děti mladší.