SETKÁNÍ S LENKOU PERGLOVOU - PODPORA PŘIROZENÉHO ROZVOJE ŘEČI PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ

První aktivitou byla beseda rodičů s Mgr. Lenkou Perglovou zaměřená na podporu přirozeného rozvoje řeči u dětí předškolního věku. Byl kladen důraz na hlavní oblasti a činnosti, které patří mezi nejdůležitější pro správný vývoj řeči – dechová cvičení, zrakové vnímání a paměť, artikulační a oromotorická cvičení. Zmíněny byly i další důležité oblasti, a to jemná a hrubá motorika. Rodiče získali nejen teoretické ale především praktické návody, jak hravě a zábavně pracovat se svými dětmi v přirozeném prostředí. Využili knoflíky, zápalky, nafukovací míčky, vyzkoušeli si jednoduché hry na procvičení sluchového vnímání, rytmizaci i hmatu, například pomocí různých tvarů bonbónů tak, aby to pro děti bylo zajímavé a lákavé.