ŠKOLNÍ ZRALOST - BESEDA S HELENOU VLČKOVOU

14. listopadu 2023 proběhlo odborně tematické setkání rodičů s Mgr. Helenou Vlčkovou. Tématem, byla školní připravenost a zralost předškoláků a možnosti jeho podpory jeho před zahájením povinné školní docházky.
V průběhu setkání byly představeny a i diskutovány oblasti, na které je třeba se zaměřit, a to nejen u předškoláků, ale i dětí mladších, kdy je vhodné začít již dříve, například se správnou výslovnoist, ale též rozvojem slovní zásoby a praktickým využitím řeči. Rodiče získali praktické postřehy a návody na to, jak podporovat děti v oblastech zrakového, sluchového vnímání, v oblasti vnímání času, prostoru, co všechno má již předškolák umět spočítat, jak vůbec zacháZet s počty.
Mgr. Helena Vlčková je psycholožka a speciální pedagog s praxí v poradenství, specializuje se na práci s předškolními dětmi. Ja autorkou standardizovaného nástroje pro zjišťování míry školní připravenosti. Je spoluautorkou pomůcky pro rozvoj emoční inteligence u dětí s názvem Ferda a jeho mouchy.